top of page

ASTROKONSTELACE / informace a zápisy z proběhlých setkání

Astrologické konstelace pořádáme druhým rokem. Dění na Zemi je ale velmi dynamické, takže to, co jsme viděli vloni, letos už neplatí! Je to úžasná jízda.

Pokud to aspoň trochu chcete zahlédnout, jukněte do zápisků, které se nám podařilo vytvořit. Staré energie odcházejí, nové jsou připojeny a my nestíháme zírat, natož psát!

Nejlepší je zažít vše na vlastní kůži. Přijďte vyzkoušet.

Zápisky z Astra 2022:

Astro_Znameni zhmotnujici zvedomujici a zduchovnujici_08042022
.pdf
Stáhnout PDF • 974KB


Zápisy z loňského roku 2021 pro vášnivé čtenáře a čtenářky, kteří mají rádi historii:


1. PLANETY A JEJICH VLIV NA MUŽE A ŽENY

Na prvním setkání k astrokonstelacím v roce 2021 jsme se dohodli, že se podíváme na planety a lekce, které učí. Vždy jsme zažívaly energetické působení z obou stran - tj. stáli jsme i v energii planety a následně i v energii duše, která lekci planety studuje. Rozdělili jsme si duše na "v mužských tělech" a "ženských tělech". Jak se ukázalo, je toto dělení podstatné, neb muži a ženy prožívají tj. studují energetické působení planet různě a mají za úkol pochopit různé věci. Soupis poznatků je přiložen.


Připomínám velmi zajímavé zjištění o souhrnném spolupůsobení energie Luny, Lilith a Venuše. Dle toho, co se nám ukázalo, Venuše i Luna řídí a proměňují své lekce podle energie Lilith a teprve vnímání vzájemné interakce (spolupůsobení) těchto planet , dává smysl tomu, co jsou ženy učeny.


Zápis:

Astro_konstelace_planetyvyklad
.docx
Stáhnout DOCX • 16KB


2. ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU


I. část: Od Berana k Panně

Na druhém setkání k astrokonstelacím jsme se věnovaly energiím jednotlivých znamení. Na úvod jsme si připomněly, že ZNAMENÍ nejsou totožná se SOUHVĚZDÍMI, i když se obojí jmenuje stejně. Proč? Souhvězdí jsou útvary na nebi, tj. hvězdy v určitém uspořádání = objekty. Zatímco Znamení jsou energie, které na Zemi působí a podílí se na jejím vývoji a fungování.

Vysvětlili jsme si stručně, že máme znamení 4 živlů: vzdušná, vodní, zemská a ohnivá... a že v každém živlu jsou vždy 3 znamení v různé kvalitě: kardinální (vůdčí, vizi a směr určující), ordinální (organizační, realizující) a komunikační (přenášející a sdílející myšlenky).


Ukázaly jsme si literaturu, kde lze čerpat.

A pak jsme se pustily do studia znamení, vedeny následujícími otázkami:

1) jakou lekci učím ženy?

2) jakou lekci učím muže?

3) co dělám pro Zemi?

4) Jak vypadá zvládnutá lekce, tj. co je dobrým a žádoucím výsledkem dokončení této lekce?


Zvládly jsme první polovinu zvěrokruhu, zápis najdete v příloze.

Potom jsme se ještě pustily do dokončení uspořádání znamení v prostoru kanceláře a zjistily jsme zajímavé věci!

 1. že je nutno přidat do našeho objevování souhvězdí Hadonoše, Draka a Oriona, protože tvoří energetickou protiváhu části známých a používaných znamení (více z obrázku v příloze),

 2. že energie Blíženců je ze Země již odsávána, protože dokončujeme globálně lekci Polarity-Duality,

 3. že existuje časoprostorový výtah, který posiluje momentálně energii všech ohnivých znamení...


II. část: Od Panny po Ryby, Hadonoš, Orion a Drak k tomu

Na třetím setkání jsme se pustily do druhé poloviny horoskopu. A trochu jsme nahlédly znamení, se kterými dnešní astrologie nepočítá. Bylo to velmi překvapivé a myslím, že nám to všem přidalo hodně nadšení z objevování. Obzvláště poté, co jste zažily, že vnímáte energie znamení lépe a snadno se vám načítají. Hurá! Kompletní tabulku se všemi souhvězdími najdete v příloze.

Nejdůležitější poznatky:

 1. Začaly jsme vidět, že duše se rodí do jednotlivých znamení v určitém pořadí, které není náhodné. Vypadá to, že podíl na rozhodování o tom, která duše půjde kam má energie Hadonoše. Ještě určitě stojí za průzkum!

 2. Dále jsme viděly, že Orion není vůbec pro ženy, ale že je klíčovou archetypální energií pro muže, kteří mu slouží (pokud se dokáží podívat aspoň na jeho kolena). A on je posílá ke Střelci.

 3. Střelec je pravděpodobně výsostnou energií zastupující Řád na Zemi a je asi nejvyšší lekcí, kterou muži mohou nastudovat.

 4. Hadonoš je primárně souhvězdím určujícím Službu žen! A viděly jsme oba Hady a jejich roli! A taky Strom Poznání... to bylo úžasné!

 5. Drak neučí na Zemi lekce. Lze k němu pouze dojít do Služby... ale ne všichni. Zde nás čeká další objevitelská plavba. Rozhodně jsme nahlédly do brány Draka a stálo to za to! Už se těším, až k ní dorazím a doufám, že mi bude dovoleno projít!

Příště se budeme zabývat tím, že spojíme obě nastudované lekce - tj. planety a znamení dohromady.


Poznámka: až budete číst tabulku, zkuste se podívat u každého znamení: co studují ženy a co znamení dělá pro planetu... schválně, jestli uvidíte tu "náhodnou" podobu lekcí... zarážející, co? že by Země opravdu byla dědictvím žen? :-)

Astrokonstelace_souhvezdi_poloha_v_polic
.
Stáhnout • 43KB
Astro_konstelace_znamenivyklad
.docx
Stáhnout DOCX • 24KB

Pro zájemkyně o další zajímavé souvislosti, doporučuji následující weby:

 1. Orion: jak vypadá a legenda o tom, kdo to byl - včetně zajímavé souvislosti s Osirem; my jsme v konstelaci našli Orion tak, že se ukázalo, že něco vyvažuje energii Štíra - a hle, na obloze jsou opravdu naproti sobě a v legendě mají také zajímavý vztah https://cs.wikipedia.org/wiki/Souhv%C4%9Bzd%C3%AD_Orionu

 2. Hadonoš: ačkoli jim prochází Slunce, je z astrologie vynechán... velmi zajímavá věta na úvod článku, že? Vzhledem k tomu, že Hadonoš je velmi ženské souhvězdí, komupak se hodilo ho vynechat? https://cs.wikipedia.org/wiki/Souhv%C4%9Bzd%C3%AD_Hadono%C5%A1e a ještě o přepočtech NASA, kde máte hezky vysvětleno, co je ekliptika https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/nasa-zmenila-znameni-zverokruhu-panikari-lide-vedci-jen-prepocitali-ekliptiku-40446

 3. Drak: Nepropásněte zmínku o tom, že Thuban byl před 4000 lety nejsevernější hvězdou a to v době, kdy Egypťané začali stavět pyramidy... https://cs.wikipedia.org/wiki/Souhv%C4%9Bzd%C3%AD_Draka

 4. A nějaké mýty a obrázky k souhvězdím z různých kultur, moje absolutně nejvíce oblíbené:

  1. http://www.myty.cz/view.php?nazevclanku=souhvezdi-draka&cisloclanku=2012100002

  2. http://www.myty.cz/view.php?nazevclanku=souhvezdi-draka-ii&cisloclanku=2012120002 tohle má krásný obrázek souhvězdí seřazených kolem Draka a mlhoviny Kočičí oko, která kolmo hledí na ekliptiku Země

  3. a zajímavý pohled na významy hada v historii a legendách lidstva: https://www.psychologiechaosu.cz/hadi-legendy/


A poslední, super zajímavý článek, který jsem našla: O Řádu a jeho chápání ve starém Egyptě! To jsem nikdy nečetla a neviděla, jsem nadšená: https://cs.wikipedia.org/wiki/Maat


MARS_veZnamenich
.pptx
Stáhnout PPTX • 68KBתגובות


bottom of page