Uzavřená skupina 2019/2020 Jsem připravená vést

August 12, 2019

Letošní uzavřená skupina bude určena pouze pokročilým zájemkyním, které jsou připravené převzít zodpovědnost nejen za svou životní cestu, ale i za případnou podporu ostatních spolucestujících (rodiny, přátel) a zvídavých kolemjdoucích. Motto pro ženu, která vede:

"Já jsem kráčela po Zemi první. Já určuji cestu, já vybírám místo pro domov. Svými kořeny jej vyživuji, svým srdcem zahřívám, svýma rukama jej tvořím. Já jsem správkyně a dárkyně života na Zemi, dědička její hojnosti a síly. Vím, kdo jsem a kde je mé místo, kráčím jistě a pevně po své cestě. Jsem světlem a inspirací pro ty, kteří mne chtějí následovat." 

 

Proč po pěti letech skupinové práce tato změna přístupu? 

Pět let poskytovalo prostředí skupiny možnost každé z nás se bezpečným způsobem posunout v osobní rovině - v potížích doma, s partnerem, dětmi, v práci, možnost odpracovat symptomy - zkrátka podívat se na sebe a svět kolem jinýma očima a dosáhnout tak většího sebe-uskutečnění. Každá měla možnost jít vlastním tempem. A zatímco některé ženy postávají a potřebují stále pracovat na osobních tématech v pomalejším a opatrnějším tempu, jiné ušly velký kus a začínají objevovat jiný smysl této cesty, než jen pouhé "a budu se mít lépe". A jsou ochotné pustit se do dalšího a dalšího objevování, za hranicemi osobního komfortu a smyslu jednoho životního příběhu.

 

Konstelační otevřená skupina x Uzavřená skupina pro pokročilé

Chci podpořit oba přístupy, protože právo svobodné volby (chci-nechci, jak rychle, kdy apod.) má každá z nás. Tzn. od října 2019 poběží pravidelné páteční otevřené konstelační skupiny, kam může přijít kdokoli podívat se na své osobní věci - v tempu a čase, který jemu vyhovuje. A paralelně s tím se uzavřená skupina bude věnovat těm, které přijmou závazek "pracuji na sobě, abych mohla vést nejen sebe, ale i ostatní". Dobře si tedy rozvažte, do které skupiny chcete patřit? 

 

Jak bude pracovat Uzavřená skupina? Jak poznám, že do ní patřím? 

Skupina bude pracovat v režimu sebezkušenostního výcviku. Používat budeme všechny metody, které již znáte: focusing, imaginaci, konstelace, reiki, šamanské techniky, projektivní techniky... a třeba i další.

Co to bude obnášet? Když se přihlašuji do sebezkušenostního výcviku, přijímám zodpovědnost za to, že: projdu výběrem a splním podmínky + budu naplno a vědomě otevřeně procházet  programem, ať už obnáší cokoli a může to být pro mě jakkoli nepříjemné. Tzn. je-li na programu téma "ztráta a smrt", budu aktivně pracovat u sebe s tímto tématem v čase výcviku, nikoli až za pět let, kdy se mi bude chtít a bude se mi to zrovna hodit... Nezapomeňte, prosím, že otevřenost duše dělá to, zda konstelace může nebo nemůže proběhnout... Pokud se tedy vědomě nerozhodnete, že projdete vším naplno, nemá smysl do skupiny vstupovat - neb jakékoli váhání nezůstane skryto :-). 

 

Klíčovým kritériem pro zvážení, zda "mám na to, abych do toho šla", je (kromě zájmu a chuti se přihlásit) přijatá dospělá ZODPOVĚDNOST. Ta bude rovněž hlavním kritériem pro potvrzení vašeho místa ve skupině. Pokud se tedy chcete do skupiny přihlásit, doporučuji podívat se na to, "Jak jsem na tom se zodpovědností a vědomím" pomocí konstelace. Skupina začne v říjnu, tzn. vaše vědomé rozhodnutí může do té doby postoj směrem k zodpovědnosti značně posunout. 

 

Postup přihlašování do skupiny

Pro přihlášení potřebujete dvě věci:

1) Zaregistrovat se na akci "Uzavřená skupina" v sekci "Kalendář akcí",

2) Zúčastnit se osobně ověření své připravenosti pro skupinu 4.10. 2019 od 15 hodin po semináři Reiki II. Pokud dojíždíte, nebo se vám termín absolutně nehodí, můžete se domluvit s jinou zájemkyní o skupinu, že za vás ověření provede. Nebo jen dát souhlas Hance Vykukové nebo mně (Saše). 

 

Ověření připravenosti pro práci skupiny

Aktivní práce s dary znamená stát vědomě a zodpovědně ve službě. Dary nejsou na hraní nebo na chlubení a machrování před ostatními. Pokud jsou zneužity, ve smyslu nejsou používány vědomě, se zodpovědností a respektem k druhým, obrací se toto zneužití proti nám samotným. Za zneužití darů se platí. V případě dlouhodobějšího nebo zásadnějšího zneužití se platí poklesem úrovně vědomí. Toto riziko bere na sebe každý, kdo chce s dary pracovat a rozvíjet je. 

 

Proto považuji za důležité, abyste tyto souvislosti nahlédly osobně a měly možnost vědomě se pro takový typ práce rozhodnout. Tzn. vzít si za rozhodnutí zodpovědnost. Já jako lektor si naopak beru zodpovědnost za to, že při potvrzení účasti na skupině zohledním nikoli přátelství, náklonnost nebo jiná společná pouta, ale pouze vědomou zodpovědnou připravenost účastnic. Abych nikoho neohrozila ztrátou vědomí. 

 

Všechny přihlášené dostanou mailem odpověď s potvrzením nebo nepotvrzením účasti na skupině nejpozději 7.10.2019. 

 

 

Please reload

© 2015 Alexandra Hochmanova

  • LinkedIn Clean Grey